CENNIK FIZJOTERAPIA

Cennik:

Terapia 1h  - 120 zł

Masaż 40 min.  - 100 zł

Masaż 1h - 120 zł

KinesioTaping  - 50 zł

 

Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe wg. Koncepcji Taśm anatomicznych.

Koncepcja Taśm Anatomicznych, lub łańcuchów mięśniowo – powięziowych to diagnozowanie oraz dobór odpowiednich technik manualnych w oparciu o ciągłość mięśniowo – powięziową. Nie zawsze miejsce bólu jest zarazem jego przyczyną. Znajomość anatomii i funkcji tkanek miękkich pozwala skutecznie eliminować przyczyny przeciążeń, pomagać w regeneracji oraz szybkiej rekonwalescencji po urazach ostrych.

Dezaktywacjia mięśniowo – powięziowych punktów spustowych.

Powtarzające się mikrourazy oraz przeciążenia są często przyczyną powstawania tzw. Punktów spustowych. Czyli miejsc o zaburzonej strukturze oraz metabolizmie w obrębie tkanek miękkich. Dla przywrócenia prawidłowej funkcji oraz odtworzenia właściwego wzorca ruchu, terapia mięśniowo powięziowych punktów spustowych okazuje się niezwykle skuteczną koncepcją pracy.

Mobilizacje oraz manipulacje w obrębie stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych.

Każdy staw jest otoczony torebką stawową, więzadłami, troczkami oraz mięśniami. Praca polegająca na przywróceniu odpowiedniego napięcia mięśniowego to często priorytet. Nie zawsze jednak to wystarcza by przywrócić prawidłową ilość oraz jakość ruchów w stawie. Koncepcje mobilizacyjne oraz manipulacje w obrębie stawów są często niezbędne w przywróceniu funkcji całych łańcuchów biomechanicznych.

Koncepcja Kinetic Kontrol.

Polega m.in. Na wskazaniu nieprawidłowego wzorca ruchu oraz „naprawieniu” go za pomocą odpowiednio nacelowanych ćwiczeń, zawsze indywidualnie dobranych do zaistniałej dysfunkcji. Częstą przyczyną bólu oraz przeciążeń w obrębie układu ruchu są nieprawidłowe wzorce, powtarzane nieświadomie przez lata. Niezależnie czy mamy do czynienia z zawodowym tenisistą, czy osobą 9h siedzącą przy biurku, omawiana koncepcja okazuje się niezwykle pomocna w każdym z tych przykładów.

Dry Needling – Suche Igłowanie.

Cienkie elastyczne igły są narzędziem pomocnym w neutralizowaniu wymienionych już punktów spustowych oraz skutecznie mobilizują powięź. Urazy oraz przeciążenia są często przyczyną wytwarzania się specyficznych zgrubień, stwardnień oraz sztywności w obrębie tkanki mięśniowo – powięziowej. Za pomocą igieł skrupulatnie poprawiamy mobilność w obrębie zaburzonej struktury.

Kinesiology Taping

Elastyczne taśmy są bardzo pomocnym dodatkiem do niemal każdej terapii.  Stosuje się je w celu rozluźnienia, mobilizacji powięzi powierzchownej, stabilizacji  niektórych segmentów, są niezastąpione przy obrzękach lub krwiakach. Okazują się również pomocnym feedbackiem w treningu oraz podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Masaż funkcyjny i poprzeczny (sportowy)

Masaż funkcyjny to połączenie rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz ruchu w stawie. Niezwykle pomocny w poprawie mobilności w obrębie stawów i tkanek miękkich. Masaż poprzeczny to specyficzny ruch w poprzek względem przebiegu włókien mięśniowych znajduje zastosowanie w szeroko pojętym rozluźnianiu mięśniowo – powięziowym.

Masaż relaksacyjny

W dobie szeroko powszechnych metod i koncepcji pracy z ciałem, masaż relaksacyjny jest często bagatelizowany. Nie sprawia bólu. Celem tego masażu jest wyhamowanie często pobudzonego autonomicznego układu nerwowego a dokładnie jego części współczulnej co jest niezbędne do prawidłowej regeneracji.

 

 

Warszawa, Al. Szucha 8 mapa »

studio@elitezone.com.pl

(22) 629 09 57

© 2013 All rights reserved. Theme by pifpafdesign | Trener personalny Warszawa MokotówStrona wykonana przez doNETA.pl